S nástupem léta přichází období dozrávání jahod a třešní a spolu s tím také možnost konečně svléknout svršky, obléknout plavky a vyrazit někam k vodě. Mnozí z nás však nejsou zastánci hromadných umělých či přírodních koupališť, kde je „hlava na hlavě“, žádné soukromí a klid. Mít na zahradě vlastní zdroj vody pro koupání je snem, který se zjevuje v řadě rodin, a lidé se pak rozhodují, že si přece jen tuto rozkoš dopřejí.
Bazénové příslušenství
Základní pomůcky – mít na zahradě bazén, nebo si pořídit vířivku, znamená současně s tím ohlédnout se po základním příslušenství, bez něhož se neobejdete. V tomto směru lze oponovat pouze u malých dětských nafukovacích bazénků, které napustíte vlažnou vodou, děti se v nich za pár hodin vyřádí a vodu nakonec vylijete na trávník, nebo s ní zalijete květiny. Pro běžný a pravidelný provoz bazénu potřebujete sadu přípravků pro desinfekci vody (chlorové tablety nebo solinátor, algicid, vločkovač, přípravky pro udržení správného pH, testery apod.), dále filtrační zařízení s čerpadlem a mechanické prostředky pro čištění nádrže (bazénové vysavače). S touto položkou musíte počítat při plánování celkové investice, ať už se jedná o menší bazén nadzemní, anebo zapuštěný bazén pro sezonní či celoroční provoz.
Doplňková výbava – patří sem zdánlivě předměty, bez nichž se provoz nádrže na koupání obejde. Teoreticky tomu tak je, ovšem odvěkou lidskou a přirozenou touhou je prožívat neustále větší pocit štěstí, větší blaženost a rozkoš, a tou je samozřejmě i koupání ve vodě. Pořídíme-li si bazén, záhy zjistíme, že do nadzemní nádrže nemusíme vstupovat ze štaflí a ze zapuštěného bazénu obtížně vylézat ven. Hodí se nám bazénové schůdky. Dalšími využitelnými drobnostmi jsou dávkovací plováky, bazénový teploměr Chlorito, abychom měli přehled o tepelném komfortu, solární http://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/patecni-svatek-se-obejde-bez-zavrenych-obchodu sprcha, solární panely pro ohřev vody, tepelné čerpadlo apod.