Dnes se žije nejen ve skutečném světě, ale i v tom virtuálním. Platí to zvláště od té doby, co se internet stal dostupným prakticky pro každého, díky nízké ceně starších modelů chytrých mobilních telefonů a volnému wi-fi připojení, které najdeme na mnoha veřejných místech.
Také mnoho jednání s úřady probíhají dnes pomocí elektronické komunikace. Je to výhodnější pro obě strany – zaslání formuláře je rychlejší a spolehlivější a navíc úředníci pak nemusí luštit v některých případech téměř nečitelný rukopis.
Není tedy divu, že prakticky každý úřad má dnes svou internetovou stránku. Otázkou však je, jak kvalitně jsou vytvořeny. Možná se to totiž zdá jednoduché, avšak například tvorba webových stránek Zlín https://www.imperialmedia.cz/tvorba-webovych-stranek-zlin/ se musí řídit určitými pravidly. Jaká to jsou?
V první řadě jsou to tak, která vyplývají ze zákona. Jedná se například o ochranu osobních údajů. V tomto případě to znamená, že by veškeré odesílané formuláře měly mít dostatečné zabezpečení proti útokům zvenčí.
Dále je třeba myslet na uživatelskou přívětivost našich stránek. Je totiž nutné počítat s tím, že zdaleka ne všichni, kteří je budou využívat, počítačům rozumí. Zvláště starší lidé mohou mít s novými technologiemi problém. Je tedy nutné vše co nejvíce zjednodušit, při zachování srozumitelnosti.
Ne vždy se však tyto zásady podaří dodržet. Je to především proto, že mnozí úředníci se v tvorbě webových stránek příliš nevyznají. A pokud na tuto práci někoho najmou, obvykle příliš neví, na co se mají ptát a jakou kvalifikaci požadovat.
Někdy se tak stane, že se na pozici webmastera dostane i člověk, který sice dokáže vytvořit internetovou stránku, ale již nezná zásady, podle kterých by měla být vytvořena, aby byla pro návštěvníky co nejvíce uživatelsky přívětivá.
V mnoha případech je proto lepší, pokud si najmeme profesionální firmu, která nám webovou stránku vytvoří. Věřte, že se to rozhodně vyplatí.